17 Nisan 2017

2 Bin Gelir Uzmanı Yardımcısı Alınacak

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda Gelir İdaresi Başkanlığında ki açık kadrolara atanmak üzere 2 bin gelir uzmanı yardımcısı alınacağı bildirildi. Sakarya Vergi Dairesi Müdürlüğü için düzenlenen açılış töreninde konuşan Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2 bin gelir uzmanı yardımcısı alımının 10 Nisan 2017 tarihinde başlanacağını ve 28 Nisanda biteceğini açıkladı. Merakla beklenen tarihin açıklanmasının ardından iş alanıyla ilgilenen adayları yeni bir heyecan sardı. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan adayları iki farklı sınav bekliyor.

Gelir uzmanı yardımcısı adayları ilk olarak yazılı sınava girecekler. Yazılı sınavlarda başarılı olan adaylar sonrasında sözlü bir mülakattan geçecekler. Yazılı sınavla başlayacak olan sürecin ilk bölümü 14 Mayıs tarihinde Ankara’da yapılacağı da verilen bilgiler arasında yer alıyor. Tam aday listesi ve adayların sınav yerleri sınavdan yaklaşık olarak 10 gün önce e-Devlet sisteminde GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı)’in sitesinde açıklanacak. Sınav sonuçları GİB’in resmi internet sitesinde yayınlanacak. Asil ve yedek listesinde adı olan vatandaşlara yazılı olarak bilgilendirme yapılacak.

Sınav sonuçlarıyla ilgili her hangi bir itiraz ve şikayet, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 7 iş günü içerisinde dilekçe yolu ile itiraz edebilecekler. İtiraz ve şikayetler sınav kurulu tarafından araştırılıp incelendikten sonra, kurul tarafından 5 iş günü içerisinde karar ile geri dönüş yapılacak.

Etiket

Benzer Konular